KarrierPlusz RSS
|
-
Stabilitás, innováció – Richter Gedeon Nyrt. (X)
A több, mint 120 éves múltra visszatekintő Richter Gedeon Nyrt. a magyar gyógyszeripar meghatározó vállalata, és jelentős szerepet tölt be a nemzetközi piacon is. A Richter név nemcsak innovatív termékeket takar, hanem olyan munkahelyet is, ahol jó és érdemes dolgozni. Vajon mi teszi a Richtert a fiatal tehetségek és a tapasztalt szakemberek számára egyaránt vonzó választássá?
-
10 tényező, amitől kiemelkedő egy munkaadó
A Covid óta első nagyvállalatként november elején a Rossmann kapta meg a Legjobb munkahely díjat. Ennek apropóján azt foglaltuk össze, milyen tényezők kellenek ahhoz, hogy egy munkaadó vonzó legyen 2022 álláspiacán.
-
Így kerüld el az elbocsátást – tíz tipp
A munkavállalói lét egyik legdrámaibb pillanata, amikor a vezető közli, hogy nem számít munkánkra. Rengeteg oka lehet az elküldésnek: rossz teljesítmény, költségcsökkentési kényszer, a saját embereit hozó új vezető. Fokozza a feszültséget, derült égből villámcsapásként ér a hír és nincs anyagi tartalékod. Miképpen lehet csökkenteni a kirúgás kockázatát illetve a legjobb helyzetből várni a folytatást.
-
Egy döntés, amit 2052-ben sem bánhatsz meg (x)
Gyakornoklét az Abesse Informatikánál
-
Így találj állást három hónap alatt
Ugyan valószínűleg idén népszavazás lesz az álláskeresési járadék 3-ról 9 hónapra emeléséről, ám most három hónapig jár maximálisan ez a juttatás. Bármi is történik, az álláskeresők is tehetnek azért, hogy rövidítsék az álláskeresési időt. Két részes sorozatunkban az álláspályázás felgyorsításához adunk tanácsot.
-
Hogyan készülj online állásinterjúra? - tippek 10 pontban
Amióta megjelent a Covid, jelentősen megváltozott a toborzás-kiválasztás. Egyre több
munkaadó nem személyesen, hanem online hallgatja meg a pályázókat. Az állásinterjún
előforduló témák, kérdések ezzel nem változnak, ám a műfaj speciális készülést igényel a
jelöltektől. Most bemutatjuk, mire is figyelj.
-
10 jel, hogy itt az ideje munkahelyet váltani
A koronavírus-járvány első éve után Nyugat-Európában és az Egyesült
Államok csúcson a felmondások száma. Magyarországon egyelőre ezt trendszerűen nem lehet kijelenteni, ám év vége felé közeledve érdemes egy kis önvizsgálatot tartani, hogy a megfelelő helyen dolgozom-e. Nézzük, milyen jelek lehetnek gyanúsak, hogy itt az ideje körülnézni a munkaerőpiacon.
-
Így kérj béremelést!
A minimálbér 20 százalékkal - bruttó 200 ezer forintra - emelkedik 2022. januárban, az infláció 2021. októberben 6,5 százalék volt. Sok cég emelni fogja a béreket, ám nem mindenki és nem ugyanolyan mértékben. Főleg hazai kis- és közepes vállalkozásoknál nincsenek erre kiforrott folyamatok, ekkor nagyobb jelentősége van a munkavállalók rámenősségének, idegen szóval asszertív viselkedésének. Hogyan lehet egy fizetésemelésnek megágyazni?
-
Miként fogalmazd meg a fizetési igényedet?
“Mennyit is kérjek?” Állásra pályázók gyakori vívódása a bérigény megfogalmazása. Azért is fontos a legtöbbet kihozni ebből, mert számos munkaadó sokkal nehezebben emel évről évre. Nézzük, milyen szempontokat vegyél figyelembe, és hogyan kommunikáld, mennyiért vállalnád el a munkát.
-
Hogyan szimatold ki, hogy a neked megfelelő céghez pályáztál?
A munkahelyváltás vagy frissdiplomásként az első munkaadóhoz való elköteleződés nem könnyű döntés. A legtöbben stabil, megbízható állásra vágynak, olyan munkahelyre, ahová jó bejárni, ahol lehet fejlődni, ahol inspiráló a vezető. Hogyan lehet kiszimatolni, hogy a kinézett cég megfelel-e az elképzeléseidnek?
|